HIRSH ADRESĂ DE VIAȚĂ NOUĂ
Principală
Despre noi
Agenții
Clienți
Agenți
Francize
Noutăți
CĂUTARE
IPOTECĂ
ASIGURARE

 
Arhivă
  • Mai 2006
  • Aprilie 2006
  • Decembrie 2005
  • Octombrie 2005
  • August 2005
  • Iulie 2005
  • Mai 2005
  • Aprilie 2005
  • Martie 2005
  • Februarie 2005
  • Ianuarie 2005
  • Decembrie 2004
  • Noiembrie 2004
  • HIRSH NEWS Iunie 2006

  • «INFOHIRSH», Nr. 1
  • Calendarul HIRSH
  • Datele Porților Deschise
  • La Mulți Ani!


  • „Bună ziua! Mă numesc Diego Ruben Franc și sunt agent imobiliar la Hirsh Cantemir! Cunoașteți pe cineva interesat să cumpere 2 camere pe Splaiul Unirii? Atunci vă las această carte poștală!” sună cunoscut? Probabil ați întalnit deja pe unul dintre agenții Hirsh care distribuie sute de asemenea cărți poștale, pe teren, în jurul fiecărei proprietăți exclusive aflate în portofoliul lor. Pentru impact maximal, cărțile poștale sunt distribuite în cursul primei săptămâni după obținerea angajamentului proprietarului. Spre deosebire de clasicii „fluturași”, cărțile poștale se împart nu în cutii poștale, nu pe parbrize de mașini, ci personal, în mâna trecătorului. Consilierul imobiliar Hirsh își privește clienții potențiali în ochi și valorifică fiecare clipă, fiecare informație, fiecare indiciu. Din punctul nostru de vedere cartea poștală este instrumentul de marketing care aduce cele mai multe proprietăți noi, pe lângă efectul său de publicizare a proprietății pentru care a fost imprimată. Deasemenea, este un instrument mobil, lejer, transferabil, care, pe măsură ce „schimbă mai multe mâini”, este mai eficient. El denotă profesionalism și seriozitate, adăugând un plus de imagine agentului imobiliar Hirsh. Nu întâmplător, când o carte poștală ajunge la omul potrivit, repede, prin intermediul vecinilor, prietenilor, rudelor, colegilor, ea poate trezi interesul unui client calificat. Într-un format ușor diferit, cărțile poștale servesc și la recrutarea de proprietăți, recrutarea de agenți și organizarea zilelor porților deschise, precum și ca felicitări de sărbători.

  • SERVICII CONEXE
    În vederea unei colaborări fructuoase și constructive cu instituțiile financiare care oferă credite imobiliare și ipotecare, precum și asigurări imobiliare, HIRSH ROMANIA a inițiat o serie de seminarii în luna care urmează. În cursul acestora membrii Hirsh își vor actualiza cunoștințele cu oferta pieței precum și cu procesul de acordare a creditelor. Fiind parte din strategia noastră pe termen lung, prestarea de servicii conexe intermedierii imobiliare ne interesează în mod special. Aceste servicii însă necesită o pregătire prealabilă minimală a celor care le recomandă. Primul din aceste seminarii este organizat pentru data de 16 iunie, locul și ora exactă urmând a fi stabilite. Tema seminarului este „Alternative de Finanțare” și va fi susținută de experții companiei „Imobilia Credit”, firmă de brokeraj în domeniul creditelor.

  • EVENIMENTE
    Observatorul Francizei, firma de publicitate si brokeraj francize prezinta conceptul de afaceri Hirsh la o intalnire organizata pentru data de 12 iunie. Evenimentul va incepe la ora 10.00 a.m., la sediul Observatorului Francizei din str. Virgil Plesoianu, nr. 57, sector 1, Bucuresti. Cei interesati in a participa sunt rugati sa-si confirme intentia pana pe 9 iunie prin mail sau telefon (Elena Zoltareanu, 0741.55.00.11).
    Camera de Comert si Industrie a Municipiului Bucuresti, cu sprijinul firmelor de consultanta CHR Consulting, IMO Franchising Group, Observatorul Francizei, Thinkbig International organizeaza seminarul “Cum sa-mi deschid o afacere in franciza in domeniul comertului nealimentar”, care va avea loc in ziua de 23 iunie, orele 9.00-13.00, la sediul CCIB, din bd. O. Goga nr 2, tr. II, mezanin, sala DACIA. Acest seminar se adreseaza tuturor intreprinzatorilor care doresc sa-si dezvolte o afacere in franciza in domeniul comertului nealimentar. Taxa de participare: 100 RON (TVA inclus). Membrii CCIB cu cotizatia platita la zi beneficiaza de 25% reducere (75 RON). Termen limita de inscriere: 17 iunie. Pentru inscrieri puteti contacta Camera de Comert si Industrie a Municipiului Bucuresti, Departament Asistenta in Afaceri, Compartiment Promovare Firme si Parteneriate, prin fax: 021-3190108 sau e-mail d-nei Andreea Bera sau Doina Geamanu, care va stau la dispozitie pentru relatii suplimentare.

  • TRAINING

    Între 22 și 25 mai noi membrii Hirsh au participat la cursul „Carieră în Imobiliar” la sediul filialiei din Târgu Mureș. Activitatea intensă din ultimele 9 luni în acest oraș începe să dea roade. Acestea se manifestă printr-un număr crescând de clienți care apelează din proprie inițiativă la serviciile agenției. Deoarece agențiile Hirsh tind să aibă 8-14 agenți, în filiala din Târgu Mureș încă se recurge la recrutare intensă și continuă. Dacă cunoașteți pe cineva care își dorește o carieră profitabilă, stabilă, pe termen lung, în domeniul intermedierii imobiliare în Târgu Mureș, recomandați-i să ne caute!
    Următorul curs de pregătire a agenților imobiliari Hirsh are loc între 6 și 9 iunie, la Camera de Comerț, sala Dobrogea, tronson III, etaj 5, zilnic intre orele 10 si 16. Data cursului de pregătire pentru luna iulie va fi comunicată începând din 12 iunie prin site. Pentru participare va rugam contactati-ne la 330 66 99, pana pe 5 iunie.
    Pentru data de 23 iunie, la orele 12, la sediul Hirsh Cantemir din str.Între Gârle 11A-2, Hirsh România organizează Seminarul de Închidere DA/NU deschis membrilor Hirsh și invitaților rețelei noastre.

    Poftă bună la cireșe!

  •   Scrieți-ne: hirsh@hirsh.ro

    Reproducerea oricăror materiale este permisă numai prin hirsh.ro. © 2005 HIRSH. Toate drepturile îi sunt rezervate.